יום רביעי, 27 באפריל 2016

שילוב עבודות גבס בשיפוץ הבית


אם אתם מתכננים לעשות שיפוץ בביתכם סביר להניח שהקבלנים ימליצו לכם על שימוש בעבודות גבס. זה כבר כמה עשורים שעבודות הגבס הם חומר מאוד מקובל ומבוקש בתחום הבנייה הביתי והמסחרי; לעבודות גבס יש יתרונות אך גם חסרונות, מסיבה זו הם מיועדים עבור שימוש פנימי בקטגוריית הבנייה הקלה. צורת העבודה הנוחה של בנייה עם לוחות גבס הופכת אותה לפתרון מעולה איתו עובדים הרבה מעצבים ואדריכלים. העבודה עם לוחות גבס מתבצעת באופן הבא: קירות הגבס מגיעים בצורת לוחות בגודל סטנדרטי אותן ניתן לחתך בקלות עם סכין או מסור לכל גודל וצורה שרוצים. את לוחות הגבס מרכיבים על שלד פח פשוט שגם אותו ניתן להרכיב בקלות ובכל גודל וצורה שרוציםצורת עבודה זו הופכת את קירות הגבס לאמצעי עיצובי אתו ניתן לעבוד בקלות.
לקבלת רעיונות נוספים לשיפוץ ועבודות גבס בדרך הקלה, אנו ממליצים לקרוא את הכתבה על שיפוצים ועבודות גבס.

קירות גבס - פתרון פרקטי לפיצול חדרים

חלוקה פנימית של חדרי הבית, היא מהדוגמאות הנפוצות לעבודות גבס. השימוש בגבס, מאפשר לנו לחלק את הבית באופן גמיש ולטווחי זמן שונים - החל ממשהו זמני וכלה בעבודה לשנים רבות. כל זאת במהירות (ניתן להקים קיר גבס בתוך יום לעומת מספר ימים בקיר לבנים) ותוך ניצול מקסימלי של חלל הבית (קירות גבס אינם תופסים נפח רב – בטח בהשוואה לבלוקים). פרט נוסף שחשוב לזכור הוא עלויות נמוכות של חומרי הגלם, דבר שמורגש היטב בכיס.
קיר גבס הוא דבר הפיך, ניתן בתוך כמה שעות עבודה לפצל חדר בעזרת בנייה של קיר גבס ובכך לעשות שינויים בחלוקה הפנימית של הבית. באותו האופן ניתן גם להרוס ולשנות בעתיד את המבנה הפנימי של הבית. זהו בהחלט אינו המצב כאשר עובדים עם בלוקים - הריסת קיר בלוקים היא פעולה מסובכת ויקרה יותר וכמובן  עם השלכות סביבתיות הרסניות של פגיעה ברצפות ופינוי הפסולת. בנוסף, הפרדה בעזרת בלוקים היא איטית ומסורבלת.
אם חשבתם שלקירות הגבס יש חיסרון מכיוון שהם דקים ואינם מספקים בידוד אקוסטי, אל דאגה, גם לכך יש פתרון. שימוש מושכל בחומר מבודד כמו למשל צמר סלעים או קלקר יכול להשיג בידוד אקוסטי ובידוד תרמי ברמה גבוהה מאוד. המקפידים שבנינו יוכלו לעשות שימוש בלוחות גבס כפולים – אמצעי זול ומהיר להשגת תוצאות מרשימות למדי.
בניגוד לקירות לבנים שמצריכים שימוש בטיח וטיט, קירות הגבס מוכנים לצביעה כמעט מהרגע שהותקנו.
חשוב לציין בהזדמנות זו שבמקרים רבים לוחות הגבס משמשים לחיפוי קירות לבנים רעועים ואפילו חדשים ובכך חוסכים את עלויות הטיח ואי הסדר שמתלווה לתהליך מצד אחד, ומצד שני, מאפשרים התקנה של מערכות חשמליות שונות והסתרתם באופן יעיל.

עבודות גבס - פתרון גם לתקרה

שימוש נרחב נוסף בעבודות גבס, בא לידי ביטוי בשימושים שונים בתקרה – החל מהתקנת תקרה, דרך הנמכת תקרה לצורך התקנת תעלות מיזוג או הסתרת מערכות לגילוי וכיבוי שריפות ועד להתקנה של תקרות מעוצבות בעלות מספר מפלסים המשלבות שימוש באמצעים נוספים כגון זכוכית או תאורה מסוגים שונים. שימוש נפוץ נוסף בעבודות גבס בתקרה בא לידי ביטוי ביצירת חלל ריק בין תקרת הבטון הקיימת לבין תקרת הגבס. חלל זה מתאים להעברת תשתיות שונות, כגון תשתיות תקשורת וחשמל ולהסתירן מאחורי תקרת גבס באופן דקורטיבי ונסתר מהעין. שימוש זה נפוץ מאוד בעיקר במגזר המסחרי והעסקי.

עיצובים בגבס

עבודות גבס כבר מזמן לא מסתכמות בקירות או תקרה. לא בכדי, הפכו עבודות הגבס לנפוצות כל כך. קלות התקנה, עלויות וחשוב מכך – עיצובים שלא ניתן להשיג בשום צורת בנייה אחרת, מקנים לעבודות הגבס מקום של כבוד בענף השיפוצים ולא בכדי עבודות גבס בסלון הן מהנפוצות שקיימות.
מדפי גבס לניצול חללים "מתים" ויצירת מראה הרמוני כמו גם בניית נישה לטלוויזיה, הם רק חלק ממגוון האפשרויות שעומדים בפניכם ויכולים להיות ההבדל בין בית פרקטי לבין בית פרקטי ומעוצב – כזה שכל מי שיכנס אליו יחוש באווירה היוקרתית והטעם האישי שלכם.

חסרונות נפוצים בעבודות גבס

מנקודת מבטנו וניסיוננו, אנו מוצאים שני חסרונות עיקריים שצריכים לתת עליהם את הדעת לפני התחלה של כל עבודת גבס.
ראשית, צריך לזכור שעבודות גבס נועדו לשימוש פנימי בלבד. לוחות הגבס אינן מסוגלות לעמוד בתנאים חיצוניים ובטח שלא במגע עם מים. למרות הסוגים השונים כגון הגבס הירוק שעמיד ללחות, עדיין לא קיים פתרון כולל ואיכותי דיו לשימוש כללי.
שנית, לצד העלי מקצוע מהימנים, קיימים כאלה שלא מקפידים על התקנה מקצועית ושימוש בחומרי בידוד. אי עמידה בסטנדרטים מקצועיים, עשויים להביא לתוצאות שאינן מספקות מבחינת עמידות ובידוד רעשים. שימוש בלוחות כפולים בעת הצורך וחומרי בידוד, הכרחיים להצלחת העבודה. בחירת קבלן גבס בעל ניסיון ומוניטין חיובי, יכולים להפיג את החשש מאחר שבסופו של יום, מדובר בתוצאות איכותיות למדי – אם עובדים כמו שנדרש.

עבודות גבס שנעשות על ידי קבלן גבס מקצועי, יכולות להיות הפתרון הזול והאיכותי במגוון מקרים. אנו מציעים לכם לשכור בעל מקצוע מומלץ שעושה שימוש בתכנת תלת ממד- דבר שיעזור לכם בתכנון הבית או המשרד באופן כזה שתדעו לתכנן את העבודה באופן מדויק ולתת את הדעת לבעיות שעשויות לצוץ במהלך העבודה. כמו כן מומלץ לאסוף רשמים מלקוחות קודמים ולצפות בתיק העבודות. כל קבלן גבס שמכבד את עצמו יציג לכם בגאווה את העבודות שעשה כמו גם יפנה אתכם ללקוחות מהם תוכלו לשמוע על בעל המקצוע ולצפות בתוצאות העבודה לאחר זמן מה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה